KAPLAMA (MULTİPİLAN TW)

Su Deposu Yalıtımı
Şehir şebeke suyu ve suda bulunan klorun da etkisiyle, sac depolar şiddetli paslanma ve korozyona uğramaktadır. Paslanma ve korozyon neticesinde suya karışan demir iyonları insan sağlığı için ciddi tehdit oluşturmaktadır. Bunun yanında deponun ömrünün kısalması ile de ekonomik kayıp meydana gelmektedir.
Sac malzemeden ve türevlerinden imal edilmiş su depolarının kullanımı alınmadan önce su yalıtımını içme suyu temasına uygunluğu olan sağlıklı ve üzün ömürlü malzemelerle yalıtımının yapılması gerekmektedir.
Daha önce bu tür önlemler alınmamış ise deponun mevcut durumu firmamızın uzman personelleri tarafından incelenir ve en sağlıklı ve uzun ömürlü çözüm önerileri sunularak çözümlerle ilgili teknik destek sağlanır.

Beton su depolarında boya yapıldığında (dezavantajları) ;

Ömrünün 3 ve 5 yıl olduğu
Boya ve işçilik 2 gün olduğu
Boya için içinin kurutulması süresi 4-5 gün olduğu
Maliyetinin yüksek oluşu
1-2 yıl sonra boyanın niteliğinin kaybolduğu gözlenmiştir.

Fayans Yapıldığında ;
Ömrünün 10-15 yıl olduğu
Yapım işçilik süresinin 3-4 gün olduğu
2-3 yıl sonra derz aralarından sızdırma yaptığı
Derzlerde zamanla kireç tuttuğu tespit edilmiştir

ANTİ BAKTERİYEL SU DEPOSU YALITIM MEMBRANI

Bu tip sorunları ortadan kaldırmak, daha uzun ömürlü malzeme olan ithal, sağlık bakanlığından ruhsatlı, anti-bakteriyel, bir günde monte edilen, 120 yıl ömrü olan ve 10 yıl garantili, içme suyu yalıtım mebranı olan malzemeyle su depolarının kaplanması, binanın suyla tamamen teması kesilerek bina ömrünün uzaması gibi avantajlar yaratmaktadır.

İçme suyu ve kullanma suyu depolarının izolasyonunda son kat olarak kullanılan, içme suyu ile temasa uygunluk sertifikasına sahip UV dayanımsız PVC SU YALITIM MEBRANI DIR.